Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted” 2018

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”! W Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS 15 czerwca br. zgromadziło się 200 osób, które chciały sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wiedzę z zakresu kultury anglosaskiej. Wśród uczestników znaleźli się m.in. studenci uczelni wyższych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Lublina i województwa lubelskiego.

Zwycięzcą tegorocznej, trzeciej edycji „Challenge Accepted” została uczennica I klasy Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie - Dominika Pacek. II miejsce zajął Mikołaj Spytek, a III - Gabriela Błaszczak. W imieniu władz rektorskich uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród dokonała Prorektor ds. Kształcenia, prof. Alina Orłowska. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.

Test składał się z 45-minutowego etapu pisemnego, polegającego na rozwiązaniu 60 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru). W związku z tym, że rywalizacja była zacięta, a uczestnicy wykazali wysoki poziom wiedzy, niezbędne było przeprowadzenie tzw. dogrywek (o I i III miejsce).

„Challenge Accepted” to pierwsza i największa tego typu inicjatywa w województwie lubelskim. Już pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowana w 2016 roku, wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko społeczności akademickiej, ale także mieszkańców miasta i regionu. W 2017 roku udział w teście wzięło ponad 100 osób. W tym roku do konkursu przystąpiło aż 200 osób.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Promocji wraz z Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

Fot. Bartosz Proll

 

    Aktualności

    Data dodania
    18 czerwca 2018