Wicemistrzyni świata – Adrianna Sułek na spotkaniu z Rektorem

We wtorek, 29 marca, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS – Adrianna Sułek odebrała osobiste gratulacje od Rektora UMCS – prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego.

Spotkanie odbyło się w strefie co-workingowej Stołówki Akademickiej UMCS „Trójka”. Rektor w dowód uznania dla wieloboistki przekazał na jej ręce nagrodę finansową za wybitne osiągnięcie sportowe.

Przypomnijmy, że Adrianna Sułek 18 marca br. podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie wywalczyła srebrny medal. Poprawiła przy tym 24-letni rekord Polski w pięcioboju należący wcześniej do Urszuli Włodarczyk. 

Ten wynosi teraz 4851 punktów. Jak sama przyznaje: – Wierzę, że osiągnę granicę 5000 punktów.

Ta sztuka udaje się tylko nielicznym. Zawodniczka AZS UMCS Lublin od zawsze wysoko zawiesza jednak sobie poprzeczkę. Srebro halowych mistrzostw świata jest największym sukcesem w jej karierze. – Ten medal zadowala mnie bardzo. Zadowala mnie także cała ta historia, że miałam cztery starty na naprawdę wysokim poziomie, że ze startu na start moja dyspozycja była coraz lepsza. Niemniej, jadąc jako trzykrotna liderka list światowych, wierzyłam, że na mojej szyi zawiśnie złoty medal – przyznaje.

Szans na wygraną brakować nie będzie. Po sezonie halowym, czas przenieść się na stadion. W tym roku Adriannę Sułek czekają jeszcze mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy.

Autor: Kamil Wojdat

 

Fot. AZS UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    30 marca 2022