V LO odebrało nagrodę za wygraną w Turnieju o Puchar Rektora UMCS

Rozgrywki o Puchar Rektora UMCS na stałe zagościły w kalendarzu uczelnianych imprez. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 uczniów z piętnastu szkół ponadpodstawowych i podstawowych z Lublina, Włodawy, Świdnika czy Dęblina. Integracyjny Turniej o Puchar Rektora UMCS wygrało lubelskie V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Szkoła, która triumfowała w klasyfikacji punktowej, miała otrzymać komplet strojów sportowych. 26 czerwca br. rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski, dyrektor Centrum Kultury Fizycznej dr Tomasz Bielecki, prof. uczelni oraz Dominik Małys z Biura Sportu spotkali się z przedstawicielami V LO, z dyrektor Beatą Jezierską na czele, aby oficjalnie przekazać nagrodę. 

W turnieju o Puchar Rektora UMCS, prócz wyników, liczyła się przede wszystkim promocja kultury fizycznej i Uniwersytetu, integracja oraz dobra zabawa. Zaangażowani w organizację przedsięwzięcia byli pracownicy Biura Sportu, Centrum Kultury Fizycznej i Centrum Promocji UMCS. Rozgrywki odbywały się w obiektach CKF UMCS, I Liceum im. Stanisława Staszica, na boisku „Orlik” przy SP nr 6 im. Romualda Traugutta oraz na pływalni MOSiR.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    29 czerwca 2023