Uroczyste otwarcie Szkoły Giełdowej na UMCS

- Chcemy Państwa przekonać, że finanse, rynek kapitałowy i giełda to nic trudnego – tak zachęcała studentów podczas inauguracji Szkoły Giełdowej na Wydziale Ekonomicznym UMCS prof. dr hab. Małgorzata Zaleska, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Uroczyste otwarcie Szkoły odbyło się 20 października br. Wydarzenie zgromadziło młodych słuchaczy Uniwersytetu zainteresowanych nauką w nowo powołanym ośrodku.

Zebranych gości przywitał Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS, dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. nadzw., który wyraził zadowolenie z faktu powstania ośrodka lubelskiego właśnie na naszej uczelni. - To strzał w dziesiątkę, bo to dziesiąta Szkoła Giełdowa otwarta w Polsce - mówił podczas inauguracji.

Fot. Bartosz Proll

Prof. Małgorzata Zaleska na wstępie nakreśliła kilka słów o Giełdzie Papierów Wartościowych, która obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Okazuje się, że jest to jedna z najnowocześniejszych giełd na świecie, która w ciągu sekundy może przyjąć aż 20 tys. zleceń i pod względem systemu konkuruje z największymi jednostkami.

Pani Profesor przekonywała także, że kursy Szkoły Giełdowej adresowane są do każdego i pozwolą wszystkim zainteresowanym na podjęcie prób inwestowania w praktyce. Uczestnicy kursów zdobędą nie tylko wiedzę, ale nauczą się też świadomego poruszania się po rynku. Prof. Zaleska zachęcała również do śledzenia innych programów edukacyjnych oferowanych przez GPW.

Na zakończenie uroczystości dr Roman Asyngier z UMCS, koordynator Szkoły Giełdowej ośrodka lubelskiego, wygłosił ciekawy wykład pt. „25 lat Giełdy oczami inwestora”.

Program Szkoły Giełdowej realizowany jest przez Fundację GPW, pod honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W jego ramach będą realizowane w Lublinie dwa kursy: „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz „Inwestowanie na giełdzie” dla osób średniozaawansowanych. Zajęcia poprowadzą osoby, które „żyją giełdą” - specjaliści z zakresu rynku kapitałowego, wykładowcy oraz pracownicy instytucji rynku giełdowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursach. Szczegółowe informacje nt. Szkoły Giełdowej dostępne są pod adresem: http://www.umcs.pl/pl/szkola-gieldowa,11047.htm

    Aktualności