Umowa pomiędzy UMCS a firmą Convergys

14 grudnia br. odbyło się podpisanie umowy pomiędzy UMCS (Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej) a firmą Convergys, która reprezentuje branżę BPO i zajmuje się obsługą klientów z krajów niemieckojęzycznych.

Umowa jest wynikiem współpracy pomiędzy Instytutem Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej i firmą Convergys związanej z organizowaniem i wdrożeniem nowego kierunku studiów I stopnia „Germanistyka. Język niemiecki w biznesie”. Jest to jedyny taki kierunek neofilologiczny w Polsce o profilu praktycznym, ukierunkowany na przygotowanie studentów do pracy w branży BPO i umożliwiający im bezpośrednio po studiach zatrudnienie w firmie Convergys.

W spotkaniu udział wzięli: prof. Stanisław Michałowski - Rektor UMCS, Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS - dr hab. Robert Litwiński, prof. nadzw., Dyrektor Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej - dr hab. Halina Ludorowska, prof. UMCS, dr Beata Kasperowicz-Stążka – przedstawiciel Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej ds. współpracy z pracodawcami,.Olga Żukowska  - pełnomocnik firmy Convergys do współpracy z Instytutem Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej, Karol Grabias - pracownik firmy Convergys, trener personalny, który będzie prowadził przez pięć semestrów zajęcia w języku niemieckim z naszymi studentami, obejmujące m.in. zarządzanie stresem, zarządzanie czasem, symulację bezpośrednich kontaktów z klientami ect.  

    Aktualności

    Data dodania
    17 grudnia 2015