UMCS wspiera Szlachetną Paczkę

Już po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej dołączył do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka", pomagając losowo wybranej rodzinie z Lublina.

Opis rodziny:

Pani Magdalena (29 l.) razem z mężem Adrianem (31 l.) wychowuje trzech synów: Wiktora (5 l.), Patryka (4 l.) oraz dwumiesięcznego Sebastiana. Przed narodzinami najmłodszego dziecka cała rodzina mieszkała razem z rodzicami pana Adriana. Jednak choroba ojca pana Adriana oraz ciąża pani Magdy znacznie utrudniły wspólne mieszkanie z seniorami (głównie ze względu na warunki mieszkaniowe). Pani Magda z mężem podjęli decyzję o przeprowadzeniu się do własnego mieszkania. Aby móc zrealizować ten plan, musieli zaciągnąć kredyty, których spłata mocno nadwyręża dzisiejszy budżet rodziny. Pani Magda w ciąży zajmowała się równocześnie opieką nad dwoma synami, co na dłuższy okres uniemożliwiło jej poszukiwanie pracy. W związku z tym Pan Adrian stał się jedynym żywicielem rodziny. Na całą sytuację nałożyły się problemy zawodowe pana Adriana, które zmusiły go do zmiany pracy. Od niedawna pan Adrian rozpoczął pracę zmianową za pensję równą minimalnej krajowej (1355 zł). Koszty mieszkania i rachunków (712 zł) sprawiają, że na bieżące sprawy małżeństwu pozostaje niewiele funduszy. Rodzinie zdarzają się zaległości w spłacie kredytów oraz niektórych opłat. Pani Magda ma świadomość, że gdyby podjęła pracę sytuacja rodziny zmieniłaby się. Jednak, mimo dużych chęci, ze względu na opiekę nad najmłodszym dzieckiem jest to na razie niemożliwe. Mimo wszystko rodzice nie załamuje rąk i starają się zapewnić swoim dzieciom właściwy rozwój. Pani Magda jest z nimi niemal bez przerwy. Jej mąż, aby urozmaicić dzieciom zabawę, tworzy samodzielnie obrazki do kolorowania. Cała rodzina chętnie spędza ze sobą wolny czas, wychodząc na spacery lub uprawiając aktywność fizyczną. Pan Adrian udziela się także okazjonalnie w akcjach charytatywnych (m.in. w WOŚP).

Dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu, udało się uzbierać wiele darów, które zaspokoją podstawowe potrzeby rodziny, szczególnie w tym niezwykle ważnym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Dzisiaj, 9 grudnia pracownicy Biura Karier UMCS spakowali paczkę, w której znalazły się m.in.: środki czystości, produkty dla niemowląt, żywność trwała, odzież, przybory szkolne, książki i wymarzone, świąteczne prezenty dla dzieci. W najbliższy weekend podarunek trafi do potrzebujących.

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji! 

    Aktualności