UMCS w rankingu Research.com

Informujemy, że w drugiej edycji rankingu Research.com Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zajął 18. miejsce na 37 klasyfikowanych polskich szkół wyższych. W zestawieniu ogólnym daje to naszej uczelni 1. lokatę wśród lubelskich szkół wyższych oraz 1534 pozycję w skali światowej. Ranking Research.com ukazuje wiodące instytucje i wybitnych naukowców ze wszystkich krajów w 24 dziedzinach badań.

Nasz uniwersytet sklasyfikowany został w dwóch dyscyplinach - environmental sciences (nauki o środowisku) oraz chemistry (nauki chemiczne). W pierwszej z nich UMCS na pięć polskich uczelni zajął 1. miejsce oraz 612. lokatę na świecie. W zestawieniu dot. nauk chemicznych na dwadzieścia sklasyfikowanych polskich szkół wyższych, nasza uczelnia znalazła się na 7. pozycji w skali krajowej i 765. w zestawieniu ogólnoświatowym.

Miejsce w rankingu oparte jest na osiągnięciach wszystkich czołowych naukowców związanych z daną uczelnią. Przykładowo, dla nauk chemicznych analizom poddano 35 760 badaczy, zaś w całej bazie znalazło się 166 880 naukowców. W końcowym zestawieniu znalazło się sześciu naukowców z UMCS: na wysokim 8. miejscu na świecie uplasował się prof. dr Jean Poesen w dyscyplinie Earth Science, prof. dr Jaco Vangronsveld zajął 41. pozycję w dyscyplinie Plant Science and Agronomy, prof. Irena Hajdas – 1995. w dyscyplinie Earth Science, prof. Patryk Oleszczuk 2550. w dyscyplinie Environmental Sciences. W dyscyplinie Chemistry sklasyfikowani zostali kolejno:  prof. Roman Leboda na 12597. pozycji, prof. Emil Chibowski na 12788. i prof. Patryk Oleszczuk na 12849. lokacie. 

Pełne zestawienie znajduje się na stronie: https://research.com/

    Aktualności

    Data dodania
    20 kwietnia 2023