Tłumy na Drzwiach Otwartych UMCS

Tysiące maturzystów pojawiły się w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, na wszystkich wydziałach i jednostkach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

W piątek, 13 marca br. odbyły się Drzwi Otwarte UMCS pod hasłem „Wybierz swój klucz do sukcesu”. Można było dowiedzieć się wszystkiego na temat zasad rekrutacji, nowych kierunków i ścieżek kształcenia, działalności organizacji studenckich i kół naukowych oraz stypendiów i pomocy materialnej, praktyk i staży, a także programów wymiany studentów. Zdaniem Rektora UMCS, prof. dr hab. Stanisława Michałowskiego "Ta frekwencja świadczy o tym, że formuła Drzwi Otwartych się sprawdza, młodzi ludzie chętnie biorą udział w takich wydarzeniach, korzystając z oferty poszczególnych wydziałów".

Wśród atrakcji przewidziano m.in.: liczenie atomów pod największym w Polsce transmisyjnym mikroskopem elektronowym (Wydział Chemii), wyścigi robotów (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki) proces o czary (Wydział Prawa) ciekawe eksperymenty fizyczne i pokazy chemiczne, zwiedzanie pracowni oraz laboratoriów (a także Muzeum Zoologicznego), otwarte zajęcia z rysunku, gry symulacyjne, warsztaty kryminalistyczne, telewizyjne i radiowe, językowe lekcje pokazowe, prezentacje filmów, występy artystyczne, rozgrywki sportowe  - jak również konsultacje z pedagogami, spotkania z doradcami zawodowymi i organizacjami studenckimi.

Z koncertami wystąpili znani i lubiani artyści: Mela Koteluk i Łukasz Jemioła - absolwent Wydziału Artystycznego UMCS. Uczestnicy Drzwi Otwartych mogli również wziąć udział w grze miejskiej "Odkryj UMCS 2015" i konkursie "UMCS oczami kandydata", a także zwiedzić kampus z przewodnikiem oraz uczestniczyć w rozgrywkach sportowych o Puchar Rektora Uniwersytetu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z Drzwi Otwartych UMCS autorstwa Roberta Frączka.


    Aktualności

    Data dodania
    16 marca 2015