Spotkanie z medalistami!

10 sierpnia br. w lubelskim Ratuszu odbyło się spotkanie z Malwiną Kopron – młociarką, brązową medalistką Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, zawodniczką AZS UMCS Lublin i studentką Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Na konferencji prasowej z władzami miasta i uczelni obecny był także brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy - Maciej Hołub z AZS UMCS Lublin, który zdobył brązowy medal w sztafecie 4×400 metrów na Mistrzostwach Europy do lat 20 we włoskim Grosseto.

Sukcesu gratulowali im prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS i dr Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina. W spotkanie uczestniczyli także: Dariusz Gaweł, Prezes AZS UMCS, Leszek Dunecki, Prezes Lubelskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz trenerzy Witold Kopron i Marek Jaros.

Nie zabrakło podziękowań, kwiatów i listów gratulacyjnych.

Fot. Bartosz Proll

Malwina Kopron jest zawodniczką objętą programami „Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego” w Lublinie oraz „Mistrz” finansowanymi ze środków Miasta Lublin. Trenuje pod okiem swojego dziadka Witolda Kopron. Medale w rzucie młotem były pierwszymi dla reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Londynie i pierwszym w historii podwójnym podium w kobiecym rzucie młotem dla Polski na imprezie o randze mistrzostw świata.

*Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego (ACSS) funkcjonuje od roku 2005 na terenie dziesięciu uczelni w kraju, których działalność koordynują wojewódzkie kluby AZS. Celem działalności ACSS jest wspieranie szkolenia zawodników uzdolnionych sportowo przygotowujących się do mistrzowskich imprez międzynarodowych w tym uniwersjad oraz akademickich mistrzostw świata, a w dalszej perspektywie czasowej igrzysk olimpijskich.

*Program „Mistrz” - realizacja szkolenia sportowego w kategoriach wiekowych seniorów w dyscyplinach objętych programem Igrzysk Olimpijskich.

 

    Aktualności

    Data dodania
    11 sierpnia 2017