Spotkanie z Małgorzatą Hołub-Kowalik

UMCS odwiedziła kolejna medalistka XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – Małgorzata Hołub-Kowalik. Lekkoatletka zapisała się w historii polskiego sportu jako zdobywczyni złotego medalu w sztafecie mieszanej oraz srebrnego w sztafecie kobiet 4x400. Zawodniczka jest reprezentantką Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin oraz studentką bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Dzisiaj, 10 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa z udziałem naszej dwukrotnej medalistki. W wydarzeniu uczestniczyli także: Rektor uczelni prof. Radosław Dobrowolski, Prorektor ds. Ogólnych prof. Arkadiusz Bereza, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Urszula Jaros, Rektor UMCS w latach 2012-2020 prof. Stanisław Michałowski oraz Wiceprezes AZS UMCS Dominik Małys. Pod pomnikiem patronki Uniwersytetu zgromadzili się także fani oraz przedstawiciele społeczności akademickiej.

Małgorzata Hołub-Kowalik przyznała, że jest jeszcze w szoku i nie dowierza temu, co się wydarzyło na igrzyskach: Wyjeżdżając do Tokio po cichutku wraz z dziewczynami marzyłyśmy o zdobyciu jednego, i to brązowego, medalu. A tak naprawdę to, co wydarzyło się na miejscu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. (…) Nigdy w życiu nie spodziewałabym się, że mogę spełnić swoje największe marzenie i przywieźć medal Igrzysk Olimpijskich.

Lekkoatletka podziękowała trenerowi Zbigniewowi Maksymiukowi oraz dodała, że jej przygoda z Lublinem i województwem lubelskim również przyczyniła do zdobycia medalu: Cały czas mogłam liczyć na wsparcie i za to bardzo dziękuję. Dziękuję uczelni, że mam taką możliwość i mogę łączyć studia razem z trenowaniem. Życzę sobie i Państwu, żeby po kolejnych igrzyskach tych medali dla Lubelszczyzny było jeszcze więcej.

O kontynuacji wielkiego święta sportu akademickiego mówił Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski: Rzadko się zdarza, żeby przy okazji tak dużej imprezy jaką są Igrzyska Olimpijskie, aż trzy medale były zasługą studentów jednej uczelni i zawodników jednego klubu. Bardzo się cieszę, że polityka Uniwersytetu związana z pewnym zrównoważeniem i postawieniem również na sport akademicki przynosi tak wspaniałe efekty. Prof. Dobrowolski pogratulował zawodniczce oraz podkreślił wartość pracy zespołowej i zaangażowania wszystkich biegaczek ze sztafety oraz osób ze sztabu trenerskiego.

Po konferencji prasowej medalistka pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.

Transmisja ze spotkania jest dostępna na oficjalnym fanpage’u UMCS.

Fot. Michał Piłat

 

    Aktualności

    Data dodania
    10 sierpnia 2021