Prof. Teresa Łoś-Nowak doktorem honoris causa UMCS

Prof. dr hab. Teresa Łoś-Nowak otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uroczystość odbyła się 14 grudnia br. w Auli im. I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS i zgromadziła wiele osób chcących uhonorować wyróżnienie Pani Profesor.

Podczas uroczystości laudację wygłosił prof. dr hab. Marek Pietraś, Prodziekan Wydziału Politologii UMCS ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą - promotor nadania tytułu doktora honoris causa prof. Łoś-Nowak.

79. doktor honoris causa UMCS to wybitna badaczka stosunków międzynarodowych, postrzegana w środowisku akademickim jako autorytet w zakresie teorii stosunków międzynarodowych oraz polityki zagranicznej Polski. Jak podkreślał prof. Pietraś, badania naukowe Pani Profesor zaprezentowane w ponad 150 publikacjach, licznych monografiach i artykułach publikowanych w języku polskim i w językach obcych, wkład w rozwój młodej kadry naukowej oraz liczne osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne - współkształtowały współczesną naukę o stosunkach międzynarodowych.

Profesor Teresa Łoś-Nowak wniosła także znaczący i trwały wkład w rozwój naszego Uniwersytetu. Była recenzentem 2 wniosków o tytuł profesora, 4 rozpraw doktorskich i 1 procedury habilitacyjnej pracowników Wydziału Politologii UMCS. Jako ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej, a wcześniej Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej, oceniała jakość kształcenia na kierunku „stosunki międzynarodowe”. Uczestniczyła w kilkunastu konferencjach, wygłaszając referaty. Środowisko badaczy stosunków międzynarodowych UMCS niezmiennie i od wielu lat mogło liczyć na jej wsparcie, życzliwość, ale i twórczy krytycyzm dla prowadzonych badań. Pani Profesor konsultowała bowiem wiele projektów badawczych realizowanych przez pracowników Wydziału.

Jej uznana pozycja w świecie nauki oraz olbrzymia rola jaką odegrała w kształtowaniu współczesnej tożsamości teoretycznej i metodologicznej nauki o stosunkach międzynarodowych,  czynią Profesor Łoś-Nowak jedną z najwybitniejszych polskich politologów, a także uczoną o wielkim autorytecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Fot. Bartosz Proll

 

    Aktualności

    Data dodania
    15 grudnia 2016