Pogotowie przedmaturalne z fizyki i nie tylko

Ferie zimowe nie dla wszystkich są czasem odpoczynku. Tegoroczni maturzyści nie tracą czasu i sumiennie powtarzają materiał. Tym, którzy będą zdawać egzamin dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym, pomagają wykładowcy z Instytutu Fizyki UMCS w ramach pogotowia przedmaturalnego.

fot. Bartosz Proll

Jest to kolejna edycja inicjatywy, w ramach której ponad stu uczniów szkół średnich bezpłatnie uczestniczy w cyklu zajęć fizycznych. Maturzyści mają szansę dokonać szybkiej powtórki materiału pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich. Choć spotkania nie zastąpią lekcji fizyki w szkole średniej, są doskonałym sposobem uzupełnienia wiedzy lub nadrobienia braków.

Pogotowie przedmaturalne odbywa się w dniach 11-15 lutego 2019 r. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9. wykładem dla wszystkich uczestników. W trakcje prelekcji wybrane zagadnienia z programu fizyki są rozszerzane o pokazy doświadczeń. Po wykładzie, do godziny 14., w mniejszych grupach odbywa się wspólne rozwiązywanie zadań lub uczniowie samodzielnie wykonują i analizują doświadczenia fizyczne. Każdego dnia uczestnicy zwiedzają także pracownie naukowe Instytutu Fizyki. Tematyka zajęć jest szeroka i obejmuje m.in.: elektryczność i magnetyzm, fizykę atomową, fizykę jądrową, kinematykę, dynamikę, ciecze, drgania oraz fale.

To nie jedyna propozycja UMCS w zakresie bezpłatnego wsparcia przedmaturalnego. Na początku marca Wydział Biologii i Biotechnologii zaprasza na „Biologiczne last minute, czyli błyskawiczną powtórkę przed maturą”. Oprócz dwudniowych wykładów z biologii przeprowadzona zostanie także próbna matura z tego przedmiotu. Z kolei Wydział Politologii jak co roku oferuje uczniom „Nocne korki z WOS-u”. Niezwykła powtórka wiedzy o społeczeństwie odbędzie się już 8 marca br. Cały czas płatne kursy maturalne organizuje też Uniwersytet Dziecięcy UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    14 lutego 2019