Podsumowanie akcji "Rowerem na uczelnię"

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w akcji Miasta Lublin i 7 lubelskich uczelni. Główna idea to zachęcanie do jazdy na rowerze studentów oraz pracowników akademickich. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, który promował jazdę na rowerze wśród społeczności akademickiej.

Konferencja prasowa podsumowująca akcję "Rowerem na uczelnię" odbyła się 19 czerwca br. w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Zgodnie ze Strategią Rozwoju Lublina do 2020, jednym z jej filarów jest akademickość. Do akcji włączyły się lubelskie uczelnie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Akcja „Rowerem na  uczelnię”, która trwała od 13 kwietnia do 12 czerwca, miała na celu promocję jazdy na rowerze i wyrobienie nawyku podróżowania po mieście tym alternatywnym środkiem lokomocji. Efektem tej akcji jest zmniejszenie hałasu i emisji CO2, redukcja korków w centrum miasta i promocja zdrowego stylu życia. W ramach akcji, specjalnie dla jej uczestników, do Lublina przyjechał honorowy patron "Rowerem na uczelnię" Pan Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii w Polsce.

Konkurs „Rowerem na Uczelnię” odbył się w dniach 13 kwietnia – 12 czerwca br. na wszystkich Wydziałach UMCS, w Centrum Kultury Fizycznej, Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych, ACK UMCS Chatka Żaka i Bibliotece Głównej UMCS. Ambasadorem akcji „Rowerem na Uczelnię” na UMCS była Pani Prorektor UMCS prof. sztuk muz. Urszula Bobryk (prywatnie miłośniczka jazdy na rowerze).

Każdy student, doktorant czy też pracownik UMCS, który przyjeżdżał na Uczelnię rowerem mógł zamieścić wypełniony kupon w urnach, umieszczonych na Wydziałach i jednostkach UMCS. Kupony można było wrzucać codziennie, co dawało uczestnikom szansę wygrania kilku nagród w każdym losowaniu.
Spośród blisko 1800 kuponów, które wrzucili do urn studenci, doktoranci i pracownicy UMCS, oprócz nagród zapewnionych ze strony Urzędu Miasta Lublin, rozlosowano upominki ufundowane przez Uczelnię oraz Partnerów Konkursu UMCS:
•    dwa rowery miejskie – Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie
•    zniżki na posiłki – Restauracja „Pod Łosiem”
•    karnety miesięczne i pojedyncze wejściówki – SPORTSpark
•    vouchery na usługę wykonania CV – KreAktywne CV
•    voucher na obiad dla dwojga w restauracji – Hotel Agit
•    voucher na wycieczkę – Student Travel
•    zestawy gadżetów reklamowych - Biuro Promocji UMCS.

Główne nagrody – rowery miejskie wygrali: studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS i student Wydziału Politologii UMCS.

Podczas konferencji prasowej w Sali Senatu UMCS zostały także wręczone nagrody zwycięzcom konkursu, organizowanego w ramach akcji na UMCS.

W konferencji prasowej podsumowującej akcję wzięli udział m.in.: prof. sztuk muz. Urszula Bobryk - Prorektor UMCS ds. Studenckich (ambasadorka akcji na UMCS), Artur Szymczyk - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Marcin Bielski - Prezes Fundacji Rozwoju Sportu oraz przedstawiciele lubelskich uczelni, a także nagrodzeni studenci.

Fot. Robert Frączek
 
 
 

    Aktualności

    Data dodania
    22 czerwca 2015