Plebiscyt edukacyjny 2021

31 marca br. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka odbyła się uroczystość podsumowująca „Plebiscyt edukacyjny 2021” Kuriera Lubelskiego. Mieszkańcy województwa, uczniowie i studenci swoimi głosami wytypowali zdobywców medali i nagród wśród uczelni, szkół, przedszkoli oraz kadry nauczycielskiej. W gronie uhonorowanych znalazł się także Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Nagrody laureatom wręczał redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego Wojciech Pokora. Władze uniwersyteckie reprezentował Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski, obecna była także dyrektor ACKiM Izabela Pastuszko.

JM zwrócił się bezpośrednio do nauczycieli, pogratulował im oraz podziękował za wkład w przygotowanie edukacyjne młodzieży. Docenił także ich codzienny wysiłek kształtowania młodych osób: Mam świadomość, jak ciężką pracę państwo wykonujecie, tym bardziej ten dzień potraktujmy jako swoiste święto oraz docenienie państwa trudnej i wieloletniej pracy, nie zawsze dobrze nagradzanej. Nauczyciel to nie tylko zawód, ale również powołanie

W kategorii nauczycieli akademickich w czołówce znalazły się także przedstawicielki UMCS: dr Agata Przylepa-Lewak z Katedry Filozofii i Teorii Prawa oraz dr Urszula Jęczeń z Katedry Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego. Jak pisali organizatorzy: W tej kategorii na docenienie zasługuje umiejętność pełnego pasji i zaangażowania przekazywania wiedzy, wysoka kultura osobista i przyjazne podejście do studentów

Uczelnie publiczne i niepubliczne zgłaszali do nagrody studenci, dla których poza aspektem edukacyjnym, ważne były także kwestie organizacyjne oraz jakość komunikacji i obsługi oferowana przez szkołę wyższą.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał kwartet smyczkowy Ambitus, zaś pokaz iluzji optycznej wykonał Jakub Szwed z Fundacji Sztumistrze.

Więcej informacji o plebiscycie znajduje się na stronie Kuriera Lubelskiego.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    1 kwietnia 2022