Piknik integracyjny "Alter Idem"

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych "Alter Idem" oraz Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS zorganizowały 19 maja br. Piknik integracyjny pn. "Poszerzaj horyzonty z Alter Idem". Wydarzenie odbyło się na placu Marii Curie-Skłodowskiej w ramach VII rocznicy inauguracji Zrzeszenia.

Fot. Bartosz Proll

Organizatorzy zaprosili na wspólne grillowanie oraz prezentację działalności organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Podczas wydarzenia, dzięki zabawie oraz wypełnianiu wyznaczonych zadań, uczestnicy mogli lepiej poznać "świat" osób z niepełnosprawnościami. W trakcie Pikniku odbyły się także improwizacje muzyczne oraz wystąpił duet Marcin Kruk&Karol Zieliński.

Kontynuacją wydarzenia była organizowana w dniach 20-21 maja br. w Instytucie Informatyki UMCS Ogólnopolska Konferencja Studentów z Niepełnosprawnościami "Przekroczyć granice niepełnosprawności - odnaleźć pasję". Problematyka poruszana podczas konferencji dotyczyła pasji i marzeń osób z niepełnosprawnością, które wbrew przeciwnościom losu rozwijają swoje zainteresowania. Podczas wydarzenia organizatorzy zapewniali m.in. tłumacza języka migowego czy symultaniczny przekaz tekstowy (speech to text).

Zrzeszenie "Alter Idem" jest organizacją studencką, która skupia na równych prawach studentów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych żaków UMCS. Jej głównym celem jest integracja studentów niepełnosprawnych ze środowiskiem akademickim oraz ich aktywizacja i rozwój osobisty. 

    Aktualności

    Data dodania
    22 maja 2017