O wkładzie polskich naukowców w rozwój współczesnych badań Wszechświata

Obchodzimy dziś wyjątkowe święto – Dzień Nauki Polskiej. Warto zaznaczyć, że przypada ono w dniu urodzin wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Jego okrycia stanowią doskonały przykład tego, jak nauka zmienia nasz sposób myślenia o świecie.

Praca naukowa ma bardzo istotne znaczenie – stanowi filar cywilizacji i bazę umożliwiającą rozwój społeczeństw. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, którego Patronka również zasłynęła na polu naukowym z powodu przełomowych odkryć, nieustannie dąży do realizacji misji, jaką jest badanie świata i poszerzanie horyzontów poznawczych. 

Maria Curie-Skłodowska twierdziła, że „Nauka jest czymś bardzo pięknym”. Członkowie naszej akademickiej społeczności również w to wierzą i starają się wnieść swój wkład w naukowy dorobek naszego kraju, a przy tym inspirować innych i zachęcać do pogłębiania wiedzy o świecie.

Zapraszamy do wysłuchania życzeń prof. Wiesława I. Gruszeckiego z okazji tego wyjątkowego dnia oraz wykładu poświęconego wkładowi polskich naukowców w rozwój współczesnych badań Wszechświata, o którym opowiada prof. Marek Rogatko z Katedry Fizyki Teoretycznej Instytutu Fizyki UMCS.

 

Fot. Genty

    Aktualności

    Data dodania
    19 lutego 2021