Noc Biologów 2018

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS już po raz siódmy otworzył drzwi swoich laboratoriów i sal wykładowych w ramach "Nocy Biologów 2018" – ogólnopolskiej akcji edukacyjnej przybliżającej publiczności warsztat pracy biologa. Uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem przedstawicieli władz rektorskich UMCS oraz władz dziekańskich WBiB odbyło się 12 stycznia br. w siedzibie Wydziału.

Fot. Bartosz Proll

W ramach tegorocznej "Nocy Biologów" uczestnicy mogli odkryć, co zagraża pszczołom i jakie niewidzialne życie kryje się wokół nas. Zbadali, ile słodyczy jest w cytrynie i zajrzeli w głąb czasu przez „lornetkę” skamieniałości. W tym roku można się było także dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o nasionach podróżnikach, roślinach zdobywcach i ich sieciach neuronalnych. 

To oczywiście tylko część atrakcji, która czekała na uczestników Nocy Biologów 2018. Organizatorzy zaprosili gości w różnym wieku, wśród wielu propozycji każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Oferta wydarzenia była bardzo bogata - na zwiedzających czekało 6 wykładów, 3 wystawy, zajęcia terenowe oraz 27 projektów o charakterze zajęć laboratoryjnych, warsztatów lub pokazów. Wiele z zaplanowanych zajęć umożliwiło uczestnikom wstęp do laboratoriów i własnoręczne wykonywanie doświadczeń. 

„Noc Biologów” w ciągu ostatnich lat zyskała sobie wierne grono sympatyków i entuzjastów zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. W tym roku zainteresowanie zajęciami proponowanymi w ramach Nocy Biologów również było bardzo duże. 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji:

    Aktualności

    Data dodania
    16 stycznia 2018