Nagroda Miasta Lublin dla prof. dr hab. Urszuli Bobryk

3 września br. na sesji Rady Miasta Lublin zostały wręczone Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Wśród laureatów znalazła się prof. dr hab. Urszula Bobryk.

Podczas czwartkowej uroczystej gali wręczenia Nagród Miasta Lublin za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, prof. dr hab. Urszula Bobryk otrzymała Nagrodę za Całokształt Działalności z rąk Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. 

Prof. dr hab. Urszula Bobryk została doceniona za wybitne dokonania w dziedzinie chóralistyki, wieloletnią działalność artystyczną i kulturalną, pełne sukcesów kierowanie Chórem Akademickim UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej oraz promocję polskiej kultury muzycznej w kraju i poza jego granicami, a także uwrażliwianie młodych pokoleń na dobro i piękno muzyki.

To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest za co najmniej dwudziestoletnią działalność twórczą, artystyczną lub w zakresie upowszechnia kultury na podstawie oceny całokształtu osiągnięć o istotnym znaczeniu, w uznaniu wybitnych dokonań w obszarze kultury i sztuki, czyniące Lublin rozpoznawalnym miejscem w kraju i na świecie.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    4 września 2020