Malwina Kopron odwiedziła UMCS

9 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem brązowej medalistki XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w rzucie młotem - Malwiny Kopron. Lekkoatletce towarzyszył trener, a zarazem ukochany dziadek - Witold Kopron. Zawodniczka reprezentuje Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin oraz studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz rektorskich UMCS: Rektor uczelni prof. Radosław Dobrowolski oraz Prorektor ds. Ogólnych prof. Arkadiusz Bereza, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Urszula Jaros oraz Rektor UMCS w latach 2012-2020 prof. Stanisław Michałowski. Spotkanie odbyło się w symbolicznym miejscu - pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej i uczestniczyli w nim także członkowie społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu.

Malwina Kopron przyznała, że dopiero po przylocie do kraju zaczyna świętowanie. Olimpijka zaznaczyła, że: Nie byłoby mnie tutaj, gdyby Miasto we mnie nie zainwestowało, gdyby Klub się mną nie zainteresował, gdyby Województwo Lubelskie mnie nie wspierało. Podkreślałam w wielu wywiadach, że to oczywiście sport indywidualny, jednak bardzo wiele osób stało za tym sukcesem, chociażby mój kochany trener - dziadzio. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie Państwo - zainwestowaliście w mój rozwój już kilka lat temu. Bardzo się cieszę, że jestem studentką  UMCS, kontynuuję tu naukę i obecnie jestem na studiach magisterskich. Także można pogodzić sport z nauką i wszystkich serdecznie do tego zachęcam. 

Zawodniczka podziękowała również kibicom za ogromne wsparcie i trzymanie kciuków podczas jej olimpijskich występów. Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski podkreślił: Cieszę się z tego spektakularnego sukcesu naszej studentki i jako rektor, i jako kibic sportowy. Sukces indywidualny Malwiny Kopron, a także Małgorzaty Houb-Kowalik, przekłada się także na sukces polityki uczelni, stawiającej na sport akademicki.

Po części oficjalnej kibice oraz członkowie wspólnoty akademickiej mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z medalistką oraz zdobyć autograf.

Całość spotkania można obejrzeć na fanpage'u UMCS.

fot. Michał Piłat

    Aktualności

    Data dodania
    9 sierpnia 2021