Koncert Katarzyny Łopaty „Osiecką”

Katarzyna Łopata pochodzi z Lublina i mając zaledwie 20 lat świadomie stawia swoje kolejne muzyczne kroki. Jej głos ma w sobie delikatność i subtelność, co pozwala artystce tworzyć muzykę bezpretensjonalną i intymną.

Katarzyna Łopata współpracuje z licznymi artystami, nadając muzyczne znaczenie poezji, obrazom, zapraszając sztukę do swojego świata dźwięków.  Jej otwartość na nowe dźwięki pozwalała tworzyć z zespołami grającymi poezję śpiewaną, muzykę tradycyjną, impro, jazz oraz wiele innych alternatywnych gatunków muzycznych.

Projekt „Osiecką” zrodził się kilka lat temu w jednej z studenckich kawalerek w Lublinie. Wszystko zaczęło się od Wojtka Klona i Kasi Łopaty, którzy skomponowali muzykę do poezji Agnieszki Osieckiej. Nie zrobili tego tak od razu - wybrali teksty mało znane. Szukali czegoś, czego jeszcze nie było, wychodząc z założenia, że Osiecką wprawdzie śpiewa wielu, ale wciąż to samo. Cięgle słyszymy utwory, które zostały zinterpretowane i wykonane po kilka razy, przez wielu artystów. Właśnie dlatego powstały aranżacje nowe, świeże i współczesne, jednak nawiązujące wciąż do klasyki, jaką jest sama Osiecka.

Dzięki współpracy Katarzyny Łopaty i Wojciecha Klona powstała muzyka, którą trudno zaszufladkować w konkretnym gatunku. Różnorodna stylistyka rozciąga się od gitarowych przesterów, przez ambitny pop, aż po miękkie nu-jazzowe brzmienia. Całość tworzą młodzi muzycy i jednocześnie przyjaciele, dzięki którym projekt jest szczery, intymny, a zarazem bezkompromisowo świeży.

Koncert Katarzyny Łopaty odbył się 25 czerwca br. w Sali widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS, przy udziale licznie zgromadzonej publiczności.

Fot. Agata Dziemian

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    29 czerwca 2015