International Holidays Gathering

International Holidays Gathering to spotkanie świąteczne ze studentami zagranicznymi UMCS, które odbyło się 13 grudnia 2017 r. w sali klubowej DS Femina. Tematem przewodnim wydarzenia były tradycje bożonarodzeniowe w Polsce, ale także tradycje studentów z krajów ich pochodzenia. Zabrali oni wszystkich obecnych w „świąteczną podróż”, która rozpoczęła się wizytą na Ukrainie, skąd przeniosła się do Indii, Japonii, a na koniec do Azerbejdżanu.

Fot. Bartosz Proll

Ponadto, swoją obecnością zaszczyciły uczestników spotkania: Pani Agnieszka Kołczewska z zespołu Młode Djembe, która wspólnie ze studentkami z Rwandy i Zimbabwe przygotowała pełen energii występ muzyczno-taneczny oraz Pani Violetta Dryło, która poprowadziła kreatywne warsztaty robienia ozdób świątecznych. Ostatnim punktem programu był wspólny posiłek, podczas którego studenci mieli okazję spróbować polskich potraw wigilijnych.

Biuro ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych dziękuje zaproszonym gościom, wykładowcom oraz wszystkim studentom obecnym na spotkaniu za wspaniale spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Autor: Monika Piątek

    Aktualności

    Data dodania
    18 grudnia 2017