Finał "World Robot Olympiad"

Pierwszy polski finał "World Robot Olympiad" już za nami. 14 lipca br. w Auli na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbyło się wręczenie nagród dla laureatów. Zwycięzcy otrzymali medale z rąk Rektora uczelni, prof. Radosława Dobrowolskiego oraz Prezesa fundacji SpaceShip, Marcina Gizy.

World Robot Olympiad to międzynarodowa olimpiada robotyki, w którą zaangażowanych jest ponad 70 krajów z całego świata. Zawody są organizowane w kilku kategoriach wiekowych. Tegoroczna edycja konkursu miała temat przewodni „Powerbots” i dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Polskim organizatorem zawodów WRO jest Fundacja "SpaceShip". Rektor UMCS objął wydarzenie patronatem honorowym. 

Do polskiego finału zarejestrowało się 17 drużyn w trzech grupach wiekowych. Członkowie zespołów to uczniowie szkół podstawowych i średnich. Ze względów epidemicznych tegoroczny finał odbył się w formule online. Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostały drużyny:

Elementary:

1 miejsce: Space Beavers One (Karczmiska)
2 miejsce: Water Tigers Blue (Terpentyna)
3 miejsce: Water Tigers Orange (Terpentyna)

Junior:

1 miejsce: Dwójka TL (Tomaszów Lubelski)
2 miejsce: SP2 (Tomaszów Lubelski)
3 miejsce: ZSP w Zagłobie (Zagłoba)

Senior:

1 miejsce: GroundZero (Karczmiska)
2 miejsce: New Tech 7570.1 (Zamość)
3 miejsce: Real Steel (Lublin)

Zespoły: Space Beavers One, Dwójka TL, GroundZero awansowały do Finału Ogólnoświatowego World Robot Olympiad, który odbędzie się w dniach 18-21 listopada 2021 r. 

 Fot. Bartosz Proll 

    Aktualności

    Data dodania
    14 lipca 2021