Dzień Otwarty Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach

Kilkaset osób uczestniczyło w organizowanym po raz pierwszy Dniu Otwartym Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach.

Wydarzenie zainaugurowali: Prorektor UMCS, prof. dr hab. Ryszard Dębicki, Wiceprezydent Puław - Tadeusz Kocoń, Wiceprezes Grupy Azoty Zakładów Azotowych "Puławy" S.A dr Zenon Pokojski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach prof. Grzegorz Smyk oraz Dyrektor Naukowego Instytutu Nowych Syntez Chemicznych, prof. dr hab. Janusz Igras.

W swoim przemówieniu prof. Ryszard Dębicki podkreślał niecodzienną rolę i znaczenie studiów: "Studiowanie to najwspanialszy okres w życiu, to nie tylko zdobywanie wiedzy i kompetencji, ale również rozwój własnych umiejętności i możliwość uczestniczenia w wielu działaniach i przedsięwzięciach organizowanych w naszym Uniwersytecie. Życzę Wam, abyście jako studenci Wydziału Zamiejscowego UMCS, brali czynny i satysfakcjonujący udział w życiu akademickim naszej Alma Mater".
 
Na uczestników Dnia Otwartego w Puławach czekało wiele atrakcji, wśród których znalazły się m.in.: wykłady i spotkania z naukowcami oraz studentami, warsztaty dziennikarskie, konkurs chemiczny, powtórka z WOS-u, pokazy chemiczne i preparatyki kosmetyków, zabiegi fizjoterapeutyczne, prezentacje artystyczne (Mini Kabaret w wykonaniu Koła Naukowego Studentów Satyryków, występy zespołu Młode Djembe i Zespołu Tańca Towarzyskiego Impetus oraz animacje filmowe studentów z pracowni działań plastycznych), konkursy z nagrodami oraz rozgrywki sportowe. 

Najmłodszy Wydział UMCS utworzono na bazie Puławskiej Szkoły Wyższej w czerwcu 2013 r. na mocy porozumienia o współpracy, zakładającego m.in. organizację i prowadzenie studiów inżynierskich na kierunku "chemia techniczna" w Puławach, a także studiów podyplomowych dla pracowników Zakładów, praktyk studenckich i staży dla studentów UMCS.  Plany utworzenia Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach zyskały szeroką akceptację społeczną, zarówno władz Miasta i Powiatu, jak i przedstawicieli wielu instytucji.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach oferuje kształcenie na takich kierunkach studiów I stopnia jak: chemia techniczna, administracja publiczna oraz public relations i doradztwo medialne. Nowością tegorocznej rekrutacji w Puławach będzie fizjoterapia. W planach jest także agrochemia.
 
Fot. Aneta Adamska
 

    Aktualności

    Data dodania
    20 marca 2015