Drzwi Otwarte Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach

W piątek, 18 marca br. odbyły się Drzwi Otwarte organizowane przez Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach.

Licznie przybyłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powitali Wiceprezydent Miasta Puławy Ewa Wójcik i Wiceprezydent Tadeusz Kocoń, natomiast ze strony Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie: Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Barbara Hlibowicka-Węglarz, Prorektor ds. Ogólnych dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. nadzw. oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach – dr hab. Grzegorz Smyk, prof. nadzw. i Prodziekan prof. dr hab. Zbigniew Hubicki.

Dziekan prof. Grzegorz Smyk poinformował zebranych, że kierunek Chemia techniczna uzyskał Certyfikat „Studia z Przyszłością”. Konkurs i Program Akredytacyjny  „Studia
 z Przyszłością” służą wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach.

W tym dniu uczniowie mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach czy brać udział w konkursach organizowanych przez Samorząd Studentów. Kola Naukowe „Bioaktywni”
 i „Alkahest” pokazały uczniom jak zrobić krem i jak „wystrzałowa” może być chemia. Na zakończenie wydarzenia wystąpiła Formacja Taneczna AZS UMCS – Jazz Taniec.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach oferuje studia na kierunkach: administracja publiczna, agrochemia, chemia techniczna, fizjoterapia i public relations i doradztwo medialne. Rekrutacja rozpocznie się już w kwietniu.

Fot. WZ UMCS w Puławach

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    22 marca 2016