„Śpiewnik Nahornego” porwał publiczność „Chatki Żaka”

Legenda polskiego jazzu, Włodzimierz Nahorny, wystąpił ze studentami UMCS w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”. Niezwykły koncert z cyklu „Made in #jazzUMCS” odbył się 27 kwietnia i zgromadził liczną widownię.

Fot. Bartosz Proll

Podczas wydarzenia najlepsi wokaliści studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS zaśpiewali piosenki Mistrza. W programie znalazło się dwanaście piosenek Nahornego do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego. Publiczność w „Chatce Żaka” wysłuchała takich znanych utworów jak: Jej portret, Czas rozpalić piec czy Księżyc nad Kościeliskiem.

Włodzimierzowi Nahornemu towarzyszyli absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej: dr Mariusz Bogdanowicz - kontrabasista, a jednocześnie adiunkt w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej UMCS oraz Sebastian Frankiewicz, perkusista. Utwory wykonali studenci naszego Uniwersytetu: Paulina Głuszek, Katarzyna Motyka, Aleksandra Rudzińska, Martyna Sabak, Magdalena Sałamacha, Monika Szymczyk, Denys Hurin, Bartłomiej Kawałek oraz Tomasz Wiśniewski. Publiczność nagrodziła muzyków głośnymi owacjami i zachęciła do gry na bis. 

Włodzimierz Nahorny - pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim BIM-BOMEM, z zespołami Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza i wreszcie z Breakoutami w okresie ich największej popularności. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Wśród polskich jazzmanów twórca najbardziej słowiański i romantyczny. Przez krytyków nazwany Chopinem jazzu.

„Made in #jazzUMCS” to klasa zespołów instrumentalnych dra Mariusza Bogdanowicza na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zespoły te specjalizują się we współpracy z wokalistami. „Made in #jazzUMCS” wystąpił już z koncertami pt. „Gra Muzyka” (ACK 2016) i „Jeszcze Komeda” (Lublin Jazz Festival 2016).

    Aktualności

    Data dodania
    28 kwietnia 2017