Zajęcia dla uczniów Szkół Partnerskich

1 grudnia 2021 r. na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS odbyły się zajęcia dla Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku - Szkoły Partnerskiej UMCS. Uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów z oferty UMCS dla szkół: „Superwulkany”, poprowadzonego przez prof. dr. hab. Wojciecha Zgłobickiego oraz „Od pomiarów terenowych i zdjęć lotniczych do mapy” dr. Krzysztofa Kałamuckiego, prof. uczelni. Obie prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

Źródło: Sumitsahare/Pixabay

To nie pierwsze zajęcia pracowników Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej zrealizowane w tym roku akademickim. Do tej pory w formie on-line odbyły się wykłady dla innych szkól z województwa: dla Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Nałęczowie dr. hab. Michał Łuszczuk, prof. uczelni przeprowadził wykład pt. „Społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatu w Arktyce”, prof. dr. hab. Wojciech Zgłobicki dla I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zrealizował temat „Islandia – kraina ognia i lodu”, zaś SKNP „SmartCity” przeprowadził warsztaty „Żywa przestrzeń miejska” w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach.

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.

Fot. Michał Zembrzycki

Realizacja zajęć dla uczniów Szkół Partnerskich UMCS jest możliwa w ramach autorskiego programu współpracy uczelni ze szkołami ponadpodstawowymi, realizowanego od 2008 roku. W ramach porozumienia oferujemy Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału w specjalnie organizowanych wykładach, pokazach, warsztatach oraz spotkaniach naukowych. Co roku przedstawiamy szkołom propozycje zajęć skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Aktualna oferta obejmuje ponad 200 tematów przygotowanych przez wszystkie wydziały Uniwersytetu.

    Aktualności

    Data dodania
    2 grudnia 2021