XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisławy Filipiny Paleolog w Lublinie nową Szkołą Partnerską UMCS

Z przyjemnością informujemy, że 13 października 2021 r. podpisaliśmy kolejną umowę o współpracy - naszą Szkołą Partnerską zostało XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisławy Filipiny Paleolog w Lublinie.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych.

W naszej ofercie dla Szkół Partnerskich co roku znajduje się ponad 100 tematów wykładów niemal ze wszystkich wydziałów UMCS oraz webinary dla nauczycieli. Współpraca studentów Uniwersytetu oraz młodzieży ze szkoły będzie odbywać się m.in. na płaszczyznach kulturalno-oświatowej oraz sportowej w ramach: kół zainteresowań, radia i telewizji akademickiej. Nowością jest projekt współtworzony z naszymi studentami zagranicznymi. Uczniowie szkół partnerskich mają możliwość wzięcia udziału w lekcjach w języku angielskim dotyczących m.in. kultury wybranego kraju. To wyjątkowa okazja na poznanie świata bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy kolejne szkoły do podjęcia współpracy

    Aktualności

    Data dodania
    13 października 2021