XIX Tydzień Bibliotek 2022 na UMCS

Biblioteka Główna UMCS zaprasza na XIX Tydzień Bibliotek 2022, który w dniach 9-13 maja br. odbędzie się pod hasłem "Biblioteka - świat w jednym miejscu".

Program wydarzeń w Bibliotece Głównej UMCS:

1. 9-13 maja w godzinach 9.00-14.00 zorganizowane grupy młodzieży szkolnej i studentów mogą zwiedzać  Bibliotekę Główną UMCS, poznając kulisy pracy biblioteki naukowej.
Konieczna rezerwacja terminów wycieczek– kontakt:
mgr Anna Strumińska, Oddział Udostępniania BG UMCS
tel. 662 065 535.

2. „Zamień opłatę za przetrzymane książki na pomoc dla bezdomnych zwierząt" – Biblioteka nie pobiera naliczonych opłat za nieterminowy zwrot książek, ale w zamian przyjmuje karmę i inne przedmioty na rzecz bezdomnych czworonogów z lubelskiego schroniska przy ul. Metalurgicznej 5.

3. W dniach 9-13 maja zapraszamy do odwiedzenia wirtualnej wystawy książek zagranicznych zorganizowanej przez Księgarnię Internetową Kraina Książek.

4. 12 maja o godz.18.00 Muzeum UMCS oraz Biblioteka Główna UMCS zapraszają na otwarcie wystawy „Ilustratorzy dzieł romantyków. Od Adama Mickiewicza do Wincentego Pola”. Wernisaż wystawy wzbogaci „Wieczór poezji Wincentego Pola” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

    Aktualności

    Data dodania
    9 maja 2022