Współpraca ze Szkołami Partnerskimi: Śródziemnomorskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Guzmana w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych.

Z przyjemnością informujemy, że 3 grudnia 2020 r. podpisaliśmy kolejną umowę o współpracy - naszą szkołą partnerską zostało Śródziemnomorskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Guzmana w Lublinie.

Współpraca studentów Uniwersytetu oraz młodzieży ze szkoły będzie odbywać się m.in. na płaszczyznach kulturalno-oświatowej oraz sportowej w ramach: kół zainteresowań, radia i telewizji akademickiej. 

W tym roku wszystkie nasze działania skierowane do szkół przenieśliśmy do przestrzeni wirtualnej. W naszej ofercie znajduje się ponad 100 tematów wykładów niemal ze wszystkich wydziałów UMCS oraz webinary dla nauczycieli. Tegoroczną nowością jest projekt współtworzony z naszymi studentami zagranicznymi. Uczniowie szkół partnerskich mają możliwość wzięcia udziału w lekcjach w języku angielskim dotyczących m.in. kultury wybranego kraju. To wyjątkowa okazja na poznanie świata bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy kolejne szkoły do podjęcia współpracy

    Aktualności

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    8 grudnia 2020