UMCS Virtual Day – Webinar dla zagranicznych kandydatów na studia

30 marca 2021 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się webinar dla zagranicznych kandytatów na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy i było transmitowane na żywo poprzez live stream na platformie Facebook UMCS.

Gościem specjalnym omawianego spotkania, był Profesor dr hab. Wiesław Gruszecki, Prorektor UMCS ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, który m.in. podkreślił istotę procesu umiędzynarodowienia, z wielkim powodzeniem realizowanego przez Uniwersytet.

Wśród zaproszonych gości, którzy przedstawili ofertę edukacyjną, proces rekrutacyjny oraz finansowe aspekty studiowania na największej uczelni wschodniej Polski, były Panie:

  • Dr Ewelina Panas - Pełnomocnik Rektora UMCS ds. Umiędzynarodowienia
  • Dr Olga Pliszczyńska-Mokijewska – Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS

Natomiast o studiach na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz życiu w Lublinie, opowiedzieli nasi zagraniczni studenci: Saadi Artel oraz Robert Ainebyona, współpracujący z Uniwersytetem w zakresie rekrutacji oraz komunikacji z kandydatami zagranicznymi.

Jako współprowadzący wystąpił Pan Maciej Cieciora, będący członkiem Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.

Webinar będzie dostępny na uniwersyteckim kanale YouTube, ale również na anglojęzycznej wersji witryny internetowej uczelni. Zostanie powiązany z najnowszą podstroną o nazwie  Virtual Open Day UMCS, która została stworzona z myślą o studentach zagranicznych oraz bezpośrednio łącząca się z portalem rekrutacyjnym.

Serdecznie zapraszamy, aby śledzić aktualności pojawiające się na wspomnianej stronie.

Virtual Open Day UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    31 marca 2021