Studiując ekonomię, „zmonetyzujesz” zdobytą wiedzę!

Ciekawią Cię zagadnienia finansowe. Jesteś uważnym obserwatorem i analitykiem rynku: wiesz kto, gdzie, kiedy i za ile. Marzysz o zarządzaniu większymi kwotami i zasobami. Te studia pomogą osiągnąć Ci założone cele.

Ekonomia jest kierunkiem, który wyposaży Cię we wszechstronną wiedzę ekonomiczną i przygotuje do wykonywania zawodu ekonomisty - specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Poznasz niezbędne podstawy, m.in. mikro- i makroekonomii, prawa i polityki gospodarczej, statystyki, bankowości, marketingu czy rachunkowości, a także zasady działania w warunkach otwartej gospodarki i swobodnego przepływu towarów, dowiesz się, jak ekonomicznie wykorzystać ten potencjał. Zdobędziesz wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstw na rynku lokalnym, co pomoże Ci np. w prowadzeniu i rozwijaniu własnej działalności lub wspieraniu firm działających w określonym regionie.

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch specjalności:

 • biznes międzynarodowy,
 • przedsiębiorstwo w gospodarce regionalnej.

Zastanawiasz się, co po zakończeniu studiów?

Jako specjalista w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi możesz szukać pracy w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, biurach rachunkowych, bankach oraz zakładach ubezpieczeń. Otwarte dla Ciebie będą też rozmaite instytucje administracji publicznej czy służby finansowe różnych branż.

Zarejestruj się

 

 

  Aktualności

  Autor
  Anna Zatyka
  Data dodania
  2 lipca 2021