Studiuj Techniki kryminalistyczne na UMCS

Jesteś fanem dobrych powieści kryminalnych? Z zapartym tchem oglądasz serial "CSI: Kryminalne zagadki"? Chcesz poznać sposoby, które pomagają w wykryciu przestępców i ściganiu sprawców zbrodni? Techniki kryminalistyczne na UMCS są doskonałym tropem dla Ciebie!

Techniki kryminalistyczne nowy, unikatowy w skali kraju kierunek studiów licencjackich na Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach. Jego wyjątkowość polega na podkreśleniu samodzielności kryminalistyki, wynikającej nie tylko z twórczego wykorzystywania metod wypracowanych w innych naukach (chemicznych, fizycznych, biologicznych, statystycznych, nawet socjologicznych i psychologicznych), ale również wypracowywania własnych metod badawczych. Ze względu na znaczenie technik kryminalistycznych dla postępowania karnego (choć możliwe jest też wykorzystywanie osiągnięć kryminalistyki w procedurze cywilnej, administracyjnej, czy sądowoadministracyjnej) w programie studiów obecny jest - oprócz bloku chemicznego, biologicznego i fizycznego - również blok przedmiotów prawniczych. Kryminalistyka stanowi teoretyczną podbudowę praktycznej działalności organów ścigania, jednak jej zakresu nauczania nie można ograniczać tylko do techniki wykrywczo-identyfikacyjno-dowodowej. 

Jako absolwent kierunku będziesz mógł wykonywać pracę zawodową mającą na celu wykrycie sprawcy przestępstwa lub udowodnienie innych faktów na potrzeby procedur sądowych i pozasądowych.

Kierunek studiów Techniki kryminalistyczne ma na celu przygotowanie przyszłych pracowników laboratoriów wykonujących określone zadania przede wszystkim na rzecz organów ścigania, ale również innych podmiotów, np. biur detektywistycznych. Absolwenci będą też przygotowani merytorycznie do podjęcia pracy funkcjonariuszy służb dochodzeniowo-śledczych Policji, bądź innych organów kontroli legalności. 

Nie zwlekaj, zaplanuj swoją przyszłość z UMCS.

Zarejestruj się już dziś!

 

    Aktualności

    Data dodania
    27 czerwca 2022