Spotkanie z przedstawicielkami OKE

Drodzy maturzyści! Zapraszamy do udziału w spotkaniach, wykładach, warsztatach, towarzyszących tegorocznym Drzwiom Otwartym UMCS.

Podczas wydarzenia będzie możliwość spotkania z przedstawicielkami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, które omówią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. To doskonała okazja do tego, by poznać praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości.

Harmonogram spotkań:

 • 09:00–10:00 – omówienie matury z języka polskiego,
 • 10:15-11:00 – omówienie matury z języka polskiego,
 • 09:15–10:00 – omówienie matury z matematyki,
 • 10:15-11:00 – omówienie matury z matematyki,
 • 09:15–10:00 – omówienie matury z języka angielskiego,
 • 10:15-11:00 – omówienie matury z języka angielskiego.

Spotkania zaplanowane są w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji (język polski) oraz Auli I i II Wydziału Ekonomicznego (matematyka oraz język angielski).

Zgłoszenia inywidualne lub grupowe na poszczególne moduły OKE prosimy przesyłać przez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie Drzwi Otwartych. 

Tajniki tego, jak dobrze zdać maturę, przybliżą ekspertki OKE:

Bożenna Jankiewicz – nauczycielka języka polskiego w szkole ponadpodstawowej w Lublinie, współpracowniczka OKE Kraków, prowadzi szkolenia dla kandydatów na egzaminatorów egzaminu maturalnego, ekspertka do spraw awansu zawodowego. Wiele lat pełniła funkcję doradcy metodycznego języka polskiego dla nauczycieli szkół średnich.

Irena Ołtuszyk – dyplomowana nauczycielka liceum ogólnokształcącego. Egzaminatorka testu gimnazjalnego i maturalnego z matematyki. Z ramienia OKE w Krakowie koordynatorka oceniania egzaminu maturalnego z matematyki w woj. lubelskim i przewodnicząca zespołu egzaminatorów. Trenerka szkoleń dla egzaminatorów i wykładowczyni współpracująca z ośrodkami doskonalenia nauczycieli. Autorka, recenzentka i współautorka próbnych arkuszy maturalnych i zbiorów zadań z matematyki dla uczniów szkoły ponadpodstawowej.

Małgorzata Pietrzak – dyplomowana nauczycielka języka angielskiego. Od wielu lat pracowniczka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie, z bogatym doświadczeniem w przygotowywaniu uczniów do matury z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Od momentu wprowadzenia egzaminów zewnętrznych współpracowniczka OKE w Krakowie, prowadzi szkolenia dla kandydatów na egzaminatorów. W czasie sesji oceniania prac maturalnych prowadzi zespoły oceniające prace na poziomie rozszerzonym.

Zachęcamy rówież do udziału w wykładach oraz warsztatach, które będą dostępne na wszystkich wydziałach UMCS. Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji znajdują się na stronie wydarzenia

  Aktualności

  Data dodania
  7 marca 2022