Prawo otwiera drzwi do kariery! Sprawdź!

Praworządność masz po prostu we krwi. Marzysz o lepszym świecie, w którym w końcu zapanuje porządek i sprawiedliwość. I oczywiście jesteś gotowy o to walczyć, chociaż wiesz, że to długi i żmudny proces.

Jednak Ty inaczej w życiu nie potrafisz – musisz się trzymać jasnych paragrafów, artykułów i zasad. Rozumiesz jednocześnie, że nie dla wszystkich są one jasne. Dlatego jesteś gotowy poświęcić się temu, aby cierpliwie je interpretować, tłumaczyć i wykorzystywać dla dobra innych. Do tego jesteś ambitny, lubisz wyzwania i walkę na argumenty. Zanim jednak zaczniesz działać w imię prawa, czeka Cię jeszcze wiele zagadnień, kodeksów i paragrafów, z którymi musisz się dokładnie zapoznać, a studia prawnicze zdecydowanie Ci w tym pomogą.

Zastanawiasz się co po studiach?

Z wykształceniem prawniczym i odpowiednimi uprawnieniami pracować możesz w sądach, prokuraturach czy kancelariach. Możesz wykonywać takie zawody, jak: sędzia, adwokat, radca prawny, notariusz, prokurator, referendarz sądowy, komornik sądowy, kurator sądowy. Wiedza prawnicza przydaje się także w organach administracji publicznej czy różnego rodzaju instytucjach prywatnych. Prawnicy często potrzebni są też w dużych, międzynarodowych firmach.

Jak widzisz możliwości jest wiele, prawo otwiera naprawdę wiele drzwi, tylko od Ciebie zależy, z których zechcesz skorzystać.

Zarejestruj się!

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Zatyka
    Data dodania
    1 lipca 2021