Poznaj kierunek: biologia, specjalność bioanalityka!

Interesujesz się obserwacją otaczającej Cię natury? Interesujesz się płazami, gadami czy ssakami? Masz zmysł badacza wyczulonego na zachodzące w środowisku zmiany? Nic nie umknie Twojej uwadze!

Bioanalityka pozwoli Ci wykorzystać te predyspozycje, aby zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w badawczej pracy naukowej i analitycznej. Poznasz procedury pozyskiwania materiału biologicznego z natury, hodowli oraz upraw laboratoryjnych. W teorii i praktyce dowiesz się, jak prawidłowo przygotować próbki do analizy biochemicznej i instrumentalnej. Nauczysz się metod statystycznych i opracowania badań, które są niezbędne do pracy badawczej i analitycznej. Poznasz praktyczne zastosowanie metod badań bioanalitycznych oraz możliwości ich stosowania. 

Co po studiach?

Z dyplomem, wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na tym kierunku pracę znajdziesz np. w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, zakładach diagnostyki mikrobiologicznej i biochemicznej, laboratoriach kryminalistycznych i medycyny sądowej. Ale także w firmach biotechnologicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, produkujących odczynniki diagnostyczne, ale też w firmach doradczych czy szkoleniowych. Możesz pracować w parkach narodowych, krajobrazowych i lasach państwowych oraz parkach naukowo-technologicznych czy instytucjach zajmujących się ochroną środowiska. Zatrudnienie znajdziesz w zakładach zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności.

Zarejestruj się!

    Aktualności