Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS

Jak co roku Instytut Fizyki UMCS, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Zajęcia pomogą usystematyzować wiedzę, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. 

Ze względu na sytuację epidemiczną kurs odbędzie się w formie zajęć zdalnych na platformie MS Teams. Planowany jest cykl ośmiu spotkań trwających po około 2,5 godziny, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty począwszy od 5 lutego 2022 r. Spotkania podzielone są na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze.

Harmonogram zajęć
  godz. 9.00 – 10.15 godz. 10.30 – 11.30
5 lutego Fizyka atomowa Mechanika I
12 lutego Mechanika II Energia I
19 lutego   Energia II  Drgania I
26 lutego Drgania II    Elektryczność I
5 marca Elektryczność II  Magnetyzm I
12 marca Magnetyzm II   Termodynamika I
19 marca  Termodynamika II Optyka I
26 marca  Optyka II    Fizyka jądrowa

Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie zostaną omówione wszystkie problemy mogące pojawić się na maturze. Trzeba pamiętać, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże edukację prowadzoną w szkole ponadpodstawowej.

Udział w kursie jest bezpłatny i dostępny tylko dla zapisanych uczestników. Dla kursantów, którzy dodatkowo polubią fanpage Pogotowia przedmaturalnego na Facebooku, zostanie utworzona zamknięta grupa dyskusyjna. Będą na niej udostępniane materiały z zajęć, a uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek, 31 stycznia br., o godz. 12.00, a liczba miejsc jest ograniczona.
Na Pogotowie przedmaturalne z fizyki będzie się można zapisać poprzez stronę: https://www.umcs.pl/pl/pogotowieprzedmaturalne.htm

Zapraszamy do udziału!

 

    Aktualności

    Data dodania
    28 stycznia 2022