Nowy kierunek - italianistyka (studia I stopnia)

Kandydaci! Jeśli jesteście zainteresowani językiem oraz kulturą słonecznej Italii, to studia pierwszego stopnia na kierunku ITALIANISTYKA, będą najlepszym wyborem oraz Waszą przepustką do rozwijania pasji.

Na italianistyce studenci będą mogli nauczyć się od podstaw dwóch języków obcych –  włoskiego oraz francuskiego. Znajomość tych języków obcych stwarza interesujące możliwości zawodowe w kraju i poza jego granicami. Podczas studiów można nabyć praktyczne umiejętności w zakresie sporządzania korespondencji w języku włoskim i francuskim, analizy i tłumaczenia dokumentów oraz tekstów z dziedziny handlu i marketingu, polityki, mediów, turystyki, a także tekstów medycznych.

Pewnie zadajecie sobie pytania – co po studiach?

Absolwenci italianistyki będą mogli podejmować pracę w firmach polskich współpracujących z partnerami zagranicznymi, w firmach zagranicznych i ich przedstawicielstwach w Polsce, w podmiotach świadczących usługi turystyczne, w administracji, przedstawicielstwach dyplomatycznych, a także w mediach oraz instytucjach i organizacjach związanych z kulturą i sztuką.

Kierunek będzie prowadzony na Wydziale Humanistycznym.

Serdecznie zapraszamy!

Rekrutacja trwa

 

    Aktualności

    Data dodania
    7 maja 2021