Noc Biologów już dzisiaj

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w ramach której już 14 stycznia br. na Wydziale Biologii i Biotechnologii (ul. Akademicka 19) przybliżymy wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Wydarzenie obejmuje szereg atrakcji: wykładów, warsztatów, pokazów i zajęć laboratoryjnych itp. Zajęcia te udowadniają, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała charakter hybrydowy. Wszystkie wykłady i niektóre pokazy odbędą się online, natomiast laboratoria i warsztaty realizowane będą stacjonarnie w małych grupach - wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników. Ukłonem w stronę szkół, które nie będą mogły w tym roku odwiedzić Wydziału Biologii i Biotechnologii, jest oferta zajęć online realizowanych w godzinach pracy placówek oświatowych. Dzięki temu nauczyciele będą mogli wybrać i zaprezentować nasze propozycje swoim uczniom, przenosząc Noc Biologów w progi własnych klas. Wśród tych propozycji można znaleźć wiele różnorodnych i ciekawych tematów dotyczących m.in.: roli mikroorganizmów w funkcjonowaniu naszego organizmu, powstawania chorób i ich leczenia, funkcjonowania roślin czy leczniczej mocy ziół. Uczestnicy Nocy Biologów będą mieli okazję przyjrzeć się mikroskopijnym formom życia, poznać rolę owadów w środowisku i medycynie sądowej, „zbliżyć się” do sów i nietoperzy lub zmierzyć z zagadnieniem leczenia chorób nowotworowych.

Podczas Nocy Biologów 2022 zaprosimy także w mury Wydziału tych, którzy zapisali się na zajęcia i warsztaty realizowane stacjonarnie. W programie wydarzenia znalazły się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych miłośników biologii, a uczestnicy poznawać będą świat biologii poczynając od najmniejszych jego cząstek w laboratorium biologii molekularnej, poprzez tajemnice roślin, grzybów, owadów innych zwierząt i człowieka. Zainteresowani wciel± się w rolę detektywa, laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i kosmetyków. Rejestracja na zajęcia i warsztaty realizowane stacjonarnie rozpoczęła się 4 stycznia i jak co roku odbywa się za pośrednictwem strony www.nocbiologow.pl Na zainteresowanych bezpośrednim udziałem w wydarzeniu czekają ostatnie wolne miejsca.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się już dzisiaj, 14 stycznia o godzinie 15.00 w „Galerii pod palmą” na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, hol główny, parter).

Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia

    Aktualności

    Data dodania
    14 stycznia 2022