"Faces of America" - finał konkursu

Za nami finał popularnego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu językowego „Faces of America”. 20 kwietnia br. w Instytucie Informatyki UMCS znajomość języka angielskiego sprawdzały drużyny z województwa lubelskiego i sąsiadujących regionów.

Fot. Bartosz Proll

Podczas pierwszego etapu konkursu uczestnicy mieli przygotować prezentacje na temat: „My American Hero”. Sposród nadesłanych prac wybrano najlepsze i do kolejnej tury, polegającej na rozwiązaniu testu z ogólnej znajomości języka angielskiego, zakwalifikowało się dziewięć 3-osobowych drużyn. 
Po wyrównanym i pełnym emocji etapie finałowym wyłonieni zostali laureaci - trzy zespoły prezentujące najwyższy poziom wiedzy i znajomości poruszanych zagadnień:

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
III miejsce – Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu

Gratulujemy zwycięzcom!

Uczestnicy zostali nagrodzeni słownikami i pomocami dydaktycznymi do nauki języka angielskiego, a także pamiątkowymi upominkami od Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Wydarzenie  organizowane jest we współpracy Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS oraz Centrum Promocji UMCS.

AUTOR: Katarzyna Kozielewicz / BIURO RZECZNIKA PRASOWEGO

    Aktualności

    Data dodania
    23 kwietnia 2018