Dlaczego warto studiować na UMCS?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie podjąć studia, to mamy dla Ciebie idealną propozycję! Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jest największą uczelnią po wschodniej stronie Wisły.

Znajduje się w Lublinie – mieście pełnym festiwali oraz licznych atrakcji. Na samej zaś Uczelni możesz znaleźć wiele ciekawych wydarzeń, studenckich festiwali muzycznych i filmowych! Rozważając wybór kierunku studiów na UMCS, będziesz mógł wybierać spośród bogatej oferty nowoczesnych i praktycznych kierunków kształcenia wraz z ciekawymi specjalnościami, dzięki którym bez wątpienia odniesiesz sukces na rynku pracy.

Miasteczko akademickie UMCS to absolutnie wyjątkowe miejsce – prócz skupionych blisko siebie Wydziałów, znajdziesz tutaj 9 przytulnych akademików, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka oraz Centrum Kultury Fizycznej. Niewątpliwie sercem naszego Uniwersytetu jest Biblioteka Główna UMCS, w której znajdziesz blisko 1,8 mln książek, czasopism i in. Nie brak tu też bogatych zbiorów cyfrowych, dostępnych dla każdego studenta!

W pobliżu znajduje się wiele knajpek i restauracji, a wieczorem będziesz mógł wybrać się do centrum miasta, które znajduje się mniej niż kilometr od miasteczka! Tuż obok akademików mieści się Park Akademicki – miejsce idealne do spacerów oraz uprawiania sportów. W Lublinie już od kilku lat funkcjonuje Lubelski Rower Miejski, dzięki któremu bez problemu wypożyczysz rower w wielu stacjach w Lublinie – na samym miasteczku akademickim znajdziesz aż cztery!

Mówiąc o studiach na naszej uczelni, nie można nie wspomnieć o Akademickim Związku Sportowym UMCS, w ramach którego możesz rozwijać swoje pasje sportowe i stać się profesjonalistą w wielu dyscyplinach sportowych! Jeśli zaś interesujesz się kulturą i nowymi mediami, to Telewizja Akademicka UMCS oraz Rado Centrum stoją przed Tobą otworem!

Nie wahaj się więc i już teraz wybierz studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie! Pełna oferta kształcenia znajduje się na stronie >> www.irk.umcs.lublin.pl <<

    Aktualności

    Data dodania
    7 czerwca 2019