„Pokój Nikoli Tesli” - turniej szkół

Koło Naukowe Studentów Fizyki UMCS zaprasza do udziału uczniów szkół ponadpodstawowych w naszym turnieju szkół pod nazwą „Pokój Nikoli Tesli”, który odbędzie się w dniach 10-14.12.2018 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Członkowie Koła stworzyli pokój zagadek typu escape room o tematyce związanej z fizyką. Uczestnicy turnieju będą mieli za zadanie wydostać się z pokoju przed upływem wyznaczonego czasu. Będzie to wymagało rozwiązania szeregu łamigłówek i doświadczeń opartych na prawach fizyki. Aby osiągnąć cel, należało będzie wykazać się nie tylko sprytem i pomysłowością, ale również logicznym myśleniem i znajomością podstawowych praw natury.

Do udziału w turnieju zapraszamy 4-5-osobowe drużyny reprezentujące swoje szkoły, przy czym każda szkoła może zgłosić maksymalnie dwie drużyny. Zgodnie z osiągniętym przez każdą drużynę czasem zostanie utworzony ranking, a najlepszej drużynie przyznane będą nagrody.

Zależy nam, aby w dobie internetu i wirtualnej rzeczywistości młodzież miała okazję do wspólnego spędzenia czasu i rozwijającej zabawy. Chcielibyśmy, żeby uczestnictwo w naszym turnieju wiązało się z miłymi wspomnieniami, było czymś więcej niż tylko kolejną dydaktyczną wycieczką szkolną.

Więcej informacji oraz niezbędne do uczestnictwa dokumenty >>

Strona Koła na Facebooku >>


Źródło:
Koło Naukowe Studentów Fizyki UMCS

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    6 grudnia 2018