„Moja idealna szkoła” w Zespole Szkół w Bychawie

15 maja 2018 roku w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie odbyły się warsztaty pt. „Moja idealna szkoła”.

Wydarzenie organizowane było przez Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity” z inicjatywy Dr Dagmary Kociuby. Tym razem warsztaty prowadziła Ewelina Kuchno wraz z Dominiką Mazur.

Uczestnicy- uczniowie II klasy mieli za zadanie opracować projekt zagospodarowania przestrzennego terenu wokół swojej szkoły. Z racji, iż to właśnie oni najlepiej znają ten teren, wiedzą co należy zrobić, aby ich szkoła stała się bliższa ich ideału i odpowiadała potrzebom użytkowników szkoły.  

Uczniowie, podzieleni na zespoły przygotowali 4 propozycje zagospodarowania. Wizje grup były inne, jednak w każdej z prac znalazło się kilka wspólnych elementów. Jedna z grup postawiła na tereny zielone, które w ich mniemaniu miały pomagać przy przyswajaniu wiedzy. Natomiast inna grupa skupiła się na swoich potrzebach odpoczynku, projektując strefę odpoczynku przy zbiorniku wodnym. Uczestnicy wykazali się dużą starannością oraz precyzją przy wykonywaniu koncepcji.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspólną pracę a Pani Marcie Ciechońskiej za możliwość organizacji warsztatów.

Tekst: Dominika Mazur, SKNP „SmartCity” 

Źródło: Strona Wydziału Nauk o Ziemi i  Gospodarki Przestrzennej

 

    Aktualności

    Data dodania
    17 maja 2018