Rekrutacyjne Q&A już za nami

— Drodzy kandydaci, już jutro wyniki matur. Wiemy że to dla Was stresujący moment, ale jest to czas na podjęcie decyzji co do Waszej ścieżki edukacyjnej. Nasza oferta jest dla Was – dokładnie tak nasz prowadzący Maciej Cieciora rozpoczął poniedziałkowy webinar dla kandydatów.

  • Jaką rolę pełni zespół OPTIMUM?
  • Czym zajmuje się Alter Idem?
  • Jakie „kierunkowe nowości” czekają na naszych kandydatów?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli nasi goście podczas wczorajszego live’a. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jakie formy wsparcia są oferowane przez Uniwersytet, przedstawiliśmy także ofertę dotyczącą zakwaterowania w uczelnianych akademikach.

W webinarze wzięli udział nasi specjaliści z Biura Rekrutacji, Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów oraz Centrum Promocji, którzy przestawili nam najważniejsze zagadnienia dotyczące procesu rekrutacji.

Monika Piątek z Biura Rekrutacji UMCS wskazała najważniejsze kwestie procesu rejestracji na studia, wymieniła wszystkie możliwości dokonywania płatności przez kandydatów oraz podkreśliła najważniejsze terminy związane ze składaniem dokumentów na Uniwersytet.

Gościem specjalnym live była Pani Alicja Borzęcka-Szajner – Dyrektor Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów. Pani Dyrektor opowiedziała nam aż o ośmiu „kierunkowych nowościach”, takich jak m.in.: Studia śródziemnomorskie - podróże historyczne czy chociażby Techniki Kryminalistyczne, znajdujące się w ofercie Wydziału Zamiejscowego w Puławach. Pani Dyrektor wskazała, na jakie formy wsparcia może liczyć student rozpoczynający swoje kształcenie na naszym Uniwersytecie.

W jednym z filmów poznaliśmy także Martę Danielak i Kolę. Marta przedstawiła nam szereg rozwiązań, z których mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami. Dowiedzieliśmy się również jakiej pomocy udziela Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego UMCS. Kola natomiast nieco opowiedział nam o swoich studiach w Lublinie.

W trakcie webinaru, na naszym czacie odpowiadaliśmy także na wszystkie pytania przesyłane przez kandydatów.  

Zachęcamy do obejrzenia live'a z wczorajszego spotkania oraz dołączenia do grupy „Rekrutacja UMCS” na platformie Facebook, gdzie nasi pracownicy są cały czas do Waszej dyspozycji.

 

    Aktualności

    Data dodania
    5 lipca 2022