Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” — etap wojewódzki

Dzisiaj, tj. 7 marca br. w Auli Instytutu Informatyki UMCS odbył się wojewódzki etap IX edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Rokrocznie wydarzenie to organizowane jest w przestrzeniach Uniwersytetu. Podczas uroczystego otwarcia Władze Rektorskie UMCS reprezentował Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką — prof. Zbigniew Pastuszak, natomiast Władze Wydziału MFI Dziekan — prof. Monika Budzyńska.

W etapie wojewódzkim udział wzięło 25 trzy-osobowych zespołów, tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem wojewódzkiego stopnia konkursu był czteroosobowy Komitet Wojewódzki Olimpiady, w skład którego weszli m.in. dyrektorzy Oddziału ZUS w Lublinie i Biłgoraju: Piotr Waszak oraz Zbigniew Wasąg. Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 25 pytań wielokrotnego wyboru.

Główną ideą ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie solidarności międzypokoleniowej — wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń.  Ponadto celem inicjatywy jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką ubezpieczeń społecznych, a także upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

24 marca br. ogłoszona zostanie lista zespołów zakwalifikowanych do III etapu Olimpiady. Zwycięzcom oraz finalistom Olimpiady przysługują preferencyjne warunki podczas procesu rekrutacji na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, a tym samym zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji.
Wśród Laureatów etapu wojewódzkiego znaleźli się uczniowie z:

  • I miejsce: I Liceum Ogólnokształcącego im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju;
  • II miejsce: Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim;
  • III miejsce: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Fot. Magdalena Drwal

    Aktualności

    Data dodania
    7 marca 2023