Zaproszenie na VI Galę AKLAUD

W imieniu Kapituły Nagrody Akademicki Laur Dziennikarski mamy zaszczyt zaprosić na uroczystą Galę AKLAUD, która odbędzie się 14 marca 2022 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w Auli A1.16 Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to ustanowiona przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki Uniwersytet Lubelski w 2014 roku coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH. Tegoroczni nominowani do nagrody to: red. dr Anna Duda, red. Katarzyna Michalak, red. Justyna Kołodziejczyk, red. dr Małgorzata Żurakowska, red. prof. Natasza Ziółkowska-Kurczuk, a do nagrody AKLAUD Młodych: red. Aneta Dyrla, red. Mariana Kril, red. Paweł Bik.

Gali AKLAUD będzie towarzyszyła dyskusja nad standardami współczesnego dziennikarstwa oraz spotkanie autorskie z pierwszym laureatem nagrody – red. Alojzym Leszkiem Gzellą, poświęcone jego książce pt. „Tylko krzywe zwierciadła. Wybór felietonów z lat 2006-2020”.
Organizatorami Gali AKLAUD 2020 są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach programu Lublin Akademicki.

    Aktualności

    Data dodania
    8 marca 2022