Dźwiękownia | Między ustami a brzegiem mikrofonu

Zapraszamy serdecznie w najbliższy piątek na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dźwiękownia! Tym razem spotkanie będzie poświęcone emitowaniu, odbieraniu dźwięku oraz jego obserwacji dzięki narzędziom takim jak aparat mowy i głos oraz mikrofon.

Muzyk, kurator i krytyk muzyczny Antoni Beksiak opowie uczestnikom, w jaki sposób za pomocą ludzkiego aparatu mowy wydobywać z siebie nadzwyczajne dźwięki.

O chwytaniu dźwięków oraz opisywaniu świata za ich pomocą opowie natomiast reportażystka Polskiego Radia Lublin, Agnieszka Czyżewska–Jacquement.

Po krótkiej prezentacji czołowych dla własnej profesji zagadnień goście wezmą udział w dyskusji, w której główną rolę będzie odgrywać dźwięk.

Po spotkaniu zapraszamy na warsztaty reportażu dźwiękowego!

Nieważne czy jesteście zapalonymi audiofilami, muzykami, audiologami, czy dźwiękowymi naukowcami – z tego spotkania na pewno wyniesiecie coś dla siebie.


Kiedy: 20 maja 2022, godz. 18:00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro oraz online na FB Warsztatów Kultury.

Wstęp wolny

Działanie towarzyszące: Warsztaty reportażu dźwiękowego | 21 maja 2022, godz. 10:00-17:00, ZAPISY


„Dźwiękownia” to cykl spotkań poświęconych dźwiękowi w jego różnych odsłuchach i emisjach.

Na najbliższy rok zaplanowane są 6 spotkań odbywających się cyklicznie raz w miesiącu. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu zagadnieniu – od tego, jak odbieramy i emitujemy dźwięk, przez to, jak go poszukujemy, a w końcu jak go przetwarzamy. Zagadnienia te rozpatrywać będą specjaliści z różnych dźwiękowych światów: artyści, audiolodzy i audiofile, reżyserzy i reporterzy, foniatrzy i lektorzy, ludzie nauki i dziennikarze. Dyskusje w interdyscyplinarnym gronie pozwolą na usłyszenie ciekawego wielogłosu i zmianę perspektywy rozumienia otaczających nas zjawisk.
Spotkaniom towarzyszyć będą warsztaty, koncerty i spacery dźwiękowe.

Cykl "Dźwiękownia" został przygotowany przez Warsztaty Kultury we współpracy z Katedrą Teorii Mediów Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

    Aktualności

    Data dodania
    17 maja 2022