Webinarium IEŚ: Białoruś rok po wyborach prezydenckich. Czy jest szansa na zmiany?

Centrum Europejskie UMCS zaprasza na zorganizowany przez Instytut Europe Środkowej w Lublinie na webinarium, które odbędzie się 22 września 2021 r. o godz. 10.00 czasu polskiego (debata online na ZOOM).

Więcej informacji na temat webinarium oraz link do spotkania onlinesą dostępne na stronie internetowej IEŚ - https://ies.lublin.pl/.

 

Moderator: 

Dr Andrzej Szabaciuk, Instytut Europy Środkowej w Lublinie / Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Paneliści: 

Anna Paniszewa, polska działaczka społeczna i oświatowa na Białorusi. Dziennikarka, założycielka Klubu Inteligencji Katolickiej w Brześciu oraz Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta. Była wieloletnia prezes brzeskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi. Absolwentka studiów podyplomowych z historii i języka polskiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W latach 2007-2016 była koordynatorką Lubelskiego Jarmarku Jagiellońskiego w Brześciu, za co została uhonorowana pamiątkowym medalem przez prezydenta Lublina w 2017 r. 

Dr Piotr Rudkouski, białoruski analityk, filozof i wykładowca akademicki. Dyrektor Białoruskiego Instytutu Studiów Strategicznych (BISS). Doktor nauk humanistycznych, autor czterech książek i ponad stu artykułów. Główne zainteresowania badawcze: czynnik wartości w relacjach Białorusi i UE, tożsamość narodowa, przemiany ustrojowe. Był koordynatorem projektu badawczego “Ku Nowej Białorusi. Czynniki transformacji”, realizowanego przez BISS od października 2020 do sierpnia 2021.

Dr Inesa Kuryan, polonistka i slawistka, tłumaczka literatury pięknej. Wieloletnia wykładowczyni akademicka, autorka podręczników. Kierowniczka polonoznawczego centrum „Studia-Movia” w Mińsku. Publicystka współpracująca m.in. z „Kulturą Enter”. W 2019 r. uhonorowana medalem „Zasłużona dla Kultury Polskiej”.

    Aktualności

    Data dodania
    20 września 2021