Dzień Europy na UMCS - relacja

9 maja studenci Wydziału Filologicznego świętowali  Dzień Europy, zorganizowany przez Centrum Europejskie UMCS. Święto to upamiętnia deklarację Schumana z 9 maja 1950 roku uznawaną za zalążek dzisiejszej Unii Europejskiej.   

W spotkaniu uczestniczyły władze dziekańskie WPiA UMCS prof. dr hab. Anna Przyborowska- Klimczak, dr hab. Jarosław Kostrubiec prof. UMCS, p.o dyrektora Centrum Europejskiego dr hab. Sylwia Kucharuk prof. UMCS oraz (on line) goście specjalni : Dyrektor Europejskiego Centrum Uniwersyteckiego w Nancy prof. Yves Petit  oraz Konsul Honorowy RP w Nancy Czesław Bartela.

Uroczystość połączona była z promocją prestiżowego i unikatowego w skali kraju kierunku Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej studia II stopnia, który umożliwia uzyskanie podwójnego dyplomu : UMCS oraz Uniwersytetu Lotaryńskiego w Nancy.

Kilka słów do zgromadzonych na spotkaniu studentów skierował z tej okazji Prezydent Lublina dr Krzysztof Żuk, który zachęcił do studiowania Prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej na UMCS.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z p. Prezydentem, krótkiej prezentacji przygotowanej przez Natalię Niezabitowską – studentkę Romanistyki i Prawa międzynarodowego i prawa UE oraz do galerii.

Wypowiedź Prezydenta Lublina :

https://drive.google.com/file/d/1Is8YfPyWPDBxWhDmESUSFAv_JOCBs0-M/view?usp=share_link

Prezentacja : 

https://drive.google.com/file/d/1fpWhWoOa-skPq853LyQf0UE5Jos0UxpN/view?usp=share_link

 

    Aktualności

    Data dodania
    13 maja 2023