Wystawa "Przekaz linorytniczy" i pokaz filmowy na UMCS

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Przekaz linorytniczy" dra hab. Adama Panka z Zakładu Wypukłodruku UMCS, który odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w Muzeum UMCS (nowe skrzydło Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11).

Dr hab. Adam Panek studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie ukończył w 1979 roku. W swojej pracy artystycznej poświęcił się głównie linorytowi, tradycyjnej formie graficznej. Na dorobek artystyczny grafika składa się 181 wystaw graficznych zbiorowych oraz 35 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Dr hab. Adam Panek jest członkiem Związku Artystów Plastyków – Oddział w Lublinie. W latach 1993-2012, działając w Stowarzyszeniu Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, promował sztukę współczesną w ważnych ośrodkach artystycznych. Współpracuje z artystami plastykami Grupy Emocjonalistów USA–Polska z siedzibą w Nowym Jorku. Reaktywował po 17 latach Konkurs na Rysunek im. M. E. Andriollego w Nałęczowie, nadając mu rangę konkursu międzynarodowego. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 i 2013 r. oraz brązowego medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2014 r.). Uprawia grafikę (linoryt), rysunek, ekslibris.

Wystawę będzie można oglądać do września 2019 r.

Wstęp jest wolny.

Organizatorami wystawy są: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski oraz Muzeum UMCS w ramach projektu Galeria Objazdowa Sztuki 2019.

---
Zapraszamy również na ostatni w tym roku akademickim Studencki Maraton Filmowy, który rozpocznie się 11 czerwca 2019 o godzinie 18:00 w ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16, Lublin). Tym razem organizatorzy zapewnią dreszczyk emocji przy Seansie Horrorów. Podczas wydarzenia prezentowane zostaną dwa filmy z gatunku. Na zakończenie zostanie rozstrzygnięty Konkurs kinomaniaka - osoby, które zebrały największą liczbę pieczątek za udział w Maratonach Filmowych w ciągu całego roku akademickiego otrzymają atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie organizuje Komisja Kultury Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.

Wstęp wolny.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/465531957582221/

    Informacje prasowe

    Data dodania
    7 czerwca 2019