Znamy laureatów finału V Konkursu wiedzy o wykonywaniu zawodu radcy prawnego

20 kwietnia br. w sali rozpraw sądowych Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie odbył się finał V Konkursu wiedzy o wykonywaniu zawodu radcy prawnego pod hasłem „Nowe technologie w zawodzie radcy prawnego”. Studenci z całej Polski mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przyszłej profesji.

Konkurs był dedykowany studentom II–V roku na kierunku prawo i składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu pracy pisemnej na temat „Nowe technologie w zawodzie radcy prawnego”, z kolei drugi, do którego zakwalifikowało się pięć osób, polegał na prezentacji przygotowanej wcześniej pracy i jej „obronie”, czyli odpowiedziach na pytania członków jury, którzy oceniali przede wszystkim poprawność merytoryczną prac, kompleksowość ujęcia zagadnienia i sposób jego prezentacji.

Po tajnej naradzie przewodniczący jury dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. Uczelni, prorektor ds. ogólnych UMCS i jednocześnie dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie ogłosił wyniki V edycji Konkursu wiedzy o wykonywaniu zawodu radcy prawnego, którego zwycięzcami zostali: Michał Janik (I miejsce i nagroda miesięczna płatna praktyka w 5E Smaga i Wspólnicy), Kinga Parchem (II miejsce i voucher o wartości 500 zł), Dominika Pszczoła (III miejsce i voucher o wartości 300 zł), Agnieszka Fortuna (IV miejsce i voucher o wartości 300 zł) oraz Antoni Bukszyński (V miejsce i voucher o wartości 300 zł).

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Profesji Prawniczych UMCS, działające na Wydziale Prawa i Administracji UMCS pod merytorycznym patronatem Katedry Prawa Informatycznego i Zawodów Prawniczych WPiA UMCS w Lublinie oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.
W skład jury konkursowego weszli radcowie prawni: dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. Uczelni, prorektor ds. ogólnych UMCS i dziekan rady OIRP w Lublinie; Kamil Klamer, członek zarządu Fundacji OIRP w Lublinie „Znam Prawo”; Tomasz Czapla; Joanna Król oraz aplikantka radcowska Olga Lenarczyk.

Nagroda główna w postaci miesięcznej płatnej praktyki została ufundowana przez 5E Smaga i Wspólnicy Spółkę Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Z kolei sponsorem pozostałych nagród w formie voucherów Księgarni Naukowa jest OIRP w Lublinie. Nagrodę publiczności otrzymał Michał Janik, student III roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Fot. OIRP Lublin

    Aktualności

    Data dodania
    25 kwietnia 2023